Gdańskie Targi Książki 2018 @ Filharmonia Bałtycka, Gdansk [od 16 do 18 marca]

Gdańskie Targi Książki 2018


7251
16 - 18
marca
11:00 - 20:00

 Strona wydarzenia
Filharmonia Bałtycka
ul. Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także okazja do konsolidacji środowiska literackiego i umożliwienia spotkania z nim mieszkańcom aglomeracji gdańskiej.

Gdańskie Targi Książki będą prezentować zróżnicowane spektrum literatury. Od głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów po debiutantów. Od prozy, przez poezję, książki popularno-naukowe, aż po coraz prężniej rozwijającą się literaturę dziecięcą czy książki artystyczne. Zaprosimy najlepsze polskie wydawnictwa, nazwiska liczące się w świecie literatury, przeprowadzimy ważne spotkania i debaty wokół nowości wydawniczych, zorganizujemy tematyczne wystawy oraz warsztaty popularyzujące estetykę i projektowanie książek. Planujemy cyklicznie organizować to wydarzenie w przyszłości.

Pierwsza edycja Gdańskich Targów Książki odbędzie się od 16 do 18 marca 2018 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, a także w Instytucie Kultury Miejskiej, Nadbałtyckim Centrum Kultury, Centrum Św. Jana, Bibliotece pod Żółwiem oraz w Sztuce Wyboru.

Wydawnictwa obecne na targach:

​Adamada, Agora, Akurat, Arbitror, Bajkopis, Biblioteka Gdynia, Centrum Architektury, Copernicus Center Press, Czarna Owca, Czwarta Strona, Czytelnik Warszawa, Debit, Dlaczemu, Dom Wydawniczy Rebis, Dowody Na Istnienie, Eneduerabe, Europejski Poeta Wolności, Europejskie Centrum Solidarności, Fundacja Marka Kamińskiego, Fundacja Sąsiedzi, Gdańska Galeria Miejska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Jacobsony, Kameleon, Karakter, Koenemann, Książkowe Klimaty, Księży Młyn, Literatura, Marginesy, Marpress, Międzynarodowe Centrum Kultury, Mind&Dream, Mocak Kraków, Motyle Książkowe, Muza, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Nasza Księgarnia, Oficyna Gdańska, Ośrodek Karta, Preston Publishing, Rumuński Instytut Kultury w Warszawie, Słowo/Obraz Terytoria, Sonia Draga, Sztuka Wyboru, Tusieczyta.Pl (Buka, Format, Tako), Uniwersytet Gdański, Usborne Books, W Drodze, WAM, Wiatr Od Morza, Widnokrąg, Wielka Litera, Wydawnictwo Czarne, W Podwórku, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Wydawnictwo Lemoniada, Prozami i Dobra Literatura, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Novae Res, Wydawnictwo Sejmowe, Wydawnictwo SQN, Wydawnictwo Wolno, Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Wydawnictwo Kobiece, ZNAK, Żydowski Instytut Historyczny

PIĄTEK, 16 marca

🏛Polska Filharmonia Bałtycka
12:00 Mind & Dream «Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach gdy wszyscy do-okoła mają wywalone» — spotkanie dla młodzieży z Michałem Zawadką
13:00 Wokół komiksu biograficznego — spotkanie z Jackiem Frąsiem, Olgą Wróbel, Hen-rykiem Glazą i Anną Warzechą; prowadzenie: Łukasz Kowalczuk
14:00 Spotkanie z Markiem Kamińskim, podróżnikiem i autorem książek; prowadzenie: Piotr Dobrołęcki
14:00 Księgarnie kameralne — panel dyskusyjny z Anną Karczewską (sala nad Motławą) 15:00 Język Le Corbusiera — spotkanie z Tomaszem Swobodą i Dorotą Jędruch; prowa-dzenie: Grzegorz Piątek
16:00 «Studium z dziejów wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach (XIV-XV w.). Produkcja — dystrybucja — konsumpcja» — spotkanie z Maciejem Badowiczem.

👱‍♂ Strefa dzieci (PFB — sala nad Motławą)
12:00-14:00 Muzeum Narodowe w Gdańsku: Warsztaty tworzenia japońskich latawców
15:00-17:00 Muzeum Narodowe w Gdańsku: Warsztaty tworzenia japońskich latawców

SOBOTA, 17 marca

🏛Polska Filharmonia Bałtycka
11:00 Świat oczami reporterek — spotkanie z Urszulą Jabłońską («Człowiek w przystęp-nej cenie»), Aleksandrą Lipczak («Ludzie z Placu Słońca») i Karoliną Sulej («Wszyscy je-steśmy dziwni»); prowadzenie: Mariusz Szczygieł
12:00 «Gombrowicz. Ja, geniusz» — spotkanie z Klementyną Suchanow; prowadzenie: Paweł Wielopolski
13:00 Spotkanie z Iwoną Chmielewską, ilustratorką i autorką książek obrazowych; pro-wadzenie: Jarosław Borowiec
14:00 Premiera książki «Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej» — spotkanie z Cezarym Łazarewiczem; prowadzenie: Dorota Karaś
15:30 Spotkanie z Katarzyną Bondą, autorką bestsellerowych powieści kryminalnych; prowadzenie: Anna Burzyńska
17:00 «Reprywatyzując Polskę» — spotkanie z Beatą Siemieniako; prowadzenie: Łukasz Boniecki

👱‍♂ Strefa dzieci (PFB — sala nad Motławą)
11:00-12:00 Wydawnictwo Adamada: Książka nie zrobi się sama — warsztaty tworzenia własnych książek (5-8 lat)
12.00-16.00 Ostry Dyżur Literacki (do 8 lat) — wartościowe rekomendacje książkowe
13.00-17.00 Promkultura — warsztaty tworzenia książek i krojów pisma
16:00-18:00 Japońskie gry i zabawy; prowadzenie: Alicja Ozga, Joanna Gillmeister i An-na Salamonik

🏛Wydarzenia towarzyszące:
14:00 Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim o poezji i całokształcie twórczości; pro-wadzenie: Małgorzata Lebda (Instytut Kultury Miejskiej)
16:00 Przedpremiera książki «Komeda. Osobiste życie jazzu» — spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską; prowadzenie: Dorota Karaś (Nadbałtyckie Centrum Kultury)
16:00 Premiera książki «Walka obrazów. Przedstawienia wobec idei w Wolnym Mieście Gdańsku» — spotkanie z Jackiem Friedrichem (Instytut Kultury Miejskiej)
19:00 Koncert czytany «Projekt: Prawda muzycznie» Mariusza Szczygła i zespołu Res Factum (Centrum Św. Jana)
20:00 Wernisaż wystawy prac z książek obrazowych Iwony Chmielewskiej (Sztuka Wyboru)

NIEDZIELA, 18 marca

🏛Polska Filharmonia Bałtycka
11:00 Premiera książki «Miejsce i imię» — spotkanie z Maciejem Siembiedą; prowadze-nie: Piotr Mirowicz
12:00 Spotkanie z Anną Cieplak, laureatką Nagrody Conrada; prowadzenie: Małgorzata Lebda
13:00 «Polska» — spotkanie z Marcinem Świetlickim; prowadzenie: Jarosław Borowiec
14:00 «Góry umarłych» — spotkanie z Tomaszem Hildebrandtem; prowadzenie: Paweł Wielopolski
15:00 Spotkanie z Salcią Hałas, laureatką Nagrody Literackiej Gdynia; prowadzenie: Anna Burzyńska
16:00 Światowa premiera książki «Tańczące niedźwiedzie» — spotkanie z Witoldem Sza-błowskim; prowadzenie: Joanna Wiśniowska

👱‍♂ Strefa dzieci (PFB — sala nad Motławą)
11:00-12:00 Magazyn Trzy Czte Ry: Bal przebierańców — warsztaty tworzenia masek-przebieranek (dla przedszkolaków)
12.00-15.00 Ostry Dyżur Literacki (do 8 lat) — wartościowe rekomendacje książkowe
12.00-16.00 Nadbałtyckie Centrum Kultury: Pozbieraj zwierzyniec! Gra Miejska dla całej rodziny
13.00-17.00 Promkultura — warsztaty tworzenia książek i krojów pisma

🏛Wydarzenia towarzyszące:
12:00 Projektowanie książek — spotkanie z Anną Witkowską i Anitą Wasik; prowadzenie: Magdalena Grzebałkowska (Instytut Kultury Miejskiej)
14:00 Tłumaczenie literatury islandzkiej — spotkanie z tłumaczem Jackiem Godkiem z okazji premiery książki «Wyspa» Sigríður Hagalín Björnsdóttir (Instytut Kultury Miejskiej)
15:00 Spotkanie z Katarzyną Puzyńską; prowadzenie: Przemysław Czaja (Biblioteka pod Żółwiem — filia WiMBP)
16:00 Premiera polskiej edycji książki «Biedni, ale sexy» — spotkanie z Agatą Pyzik; pro-wadzenie: Natalia Fiedorczuk-Cieślak (Nadbałtyckie Centrum Kultury)

🏛Polska Filharmonia Bałtycka:
Wystawa prezentująca wyniki konkursu Książka Roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY (Inter-national Board on Books for Young People)
Wystawa prac z książek obrazkowych Marii Dek i Agaty Królak

PODPISYWANIE KSIĄŻEK NA STOISKACH WYDAWCÓW

PIĄTEK, 16 marca
13:00 Michał Zawadka (Mind & Dream) Ewa Poklewska-Koziełło (Wydawnictwo Literatu-ra) 14:00 Anna Ostrowska-Warzecha i Bartek «Henryk» Glaza (Sztuka Wyboru)
15:00 Jacek Frąś (Sztuka Wyboru)
16:00 Marta Abramowicz (Wydawnictwo Krytyki Politycznej)
SOBOTA, 17 marca
11:00 Zofia Smalewska (Wydawnictwo Marpress)
12:00 Andrzej Drzycimski (Oficyna Gdańska)
12:00 Urszula Jabłońska, Aleksandra Lipczak, Karolina Sulej (Dowody na Istnienie)
12:00 Tomasz Małachowski (Adamada)
12:00 Agata Przybyłek (Czwarta strona)
12:00 Iwona Siewierska (Sztuka Wyboru)
12:00 Aleksandra Tarkowska (Księży Młyn Dom Wydawniczy)
12:00 Janusz L. Wiśniewski (Wydawnictwo Literackie i NSB)
13:00 Piotr Adamczyk (Wydawnictwo Lemoniada, Prozami i Dobra Literatura)
13:00 Anna Czerwińska-Rydel (Wydawnictwo Literatura)
13:00 Jacek Godek (Sztuka Wyboru)
13:00 Marek Kamiński (Wydawnictwo Znak)
13:00 Bartłomiej Grzankowski (Dlaczemu)
13:00 Robert Małecki (Czwarta strona)
13:00 Elżbieta Pałasz (Adamada)
13:00 Klementyna Suchanow (Wydawnictwo Czarne)
13:00 Przemysław Wilczyński (WAM)
13:00 Janusz L. Wiśniewski (Wielka Litera)
14:00 Marta Biernat, Adam Biernat i Anna Kurek (Czwarta strona)
14:00 Anna Cieplak (Krytyka Polityczna)
14:00 Renata Dąbrowska (Sztuka Wyboru)
14:00 Maciej Siembieda (Wielka Litera)
15:00 Rafał Dębski i Dariusz Domagalski (Dom Wydawniczy REBIS)
15:00 Andrzej Januszajtis (Wydawnictwo Marpress)
15:00 Barbara Kosmowska (Wydawnictwo Literatura)
15:00 Katarzyna Krenz (Sztuka Wyboru)
15:00 Cezary Łazarewicz (Wydawnictwo Czarne)
15:00 Aleksandra Tyl (Wydawnictwo Lemoniada, Prozami i Dobra Literatura)
16:00 Maciej Drzewicki i Grzegorz Kubicki (Wydawnictwo Agora)
16:00 Beata Siemieniako (Krytyka Polityczna)
17:00 Katarzyna Bonda (Muza/Akurat)
17:00 Ireneusz Witold Dunajski (Sztuka Wyboru)
NIEDZIELA, 18 marca
10:30 Mariusz Szczygieł (Wydawnictwo Agora)
11:30 Marta Knaź
12:00 Iwona Chmielewska (Wydawnictwo Wolno)
12:00 Robert Tracz (Wydawnictwo Marpress)
12:00 Monika Milewska (WAM/Mando)
12:30 Agata Królak i Marysia Dek (Sztuka Wyboru)
13:00 Anna Cieplak (Wydawnictwo Krytyki Politycznej)
13:00 Marek Kamiński (Wydawnictwo Znak)
13:30 Katarzyna Krenz i Katarzyna Cielątkowska (Sztuka Wyboru)
14:30 Ania Witkowska i Anita Wasik (Sztuka Wyboru)
15:00 Tomasz Hildebrand (MUZA / Akurat)
15:30 Iwona Siewierska (Sztuka Wyboru)

Godziny otwarcia targów w PFB:
Piątek 12:00-17:00 / Sobota 10:00-18:00 / Niedziela 10:00-17:00

Wstęp na targi w PFB: piątek – wstęp bezpłatny, sobota-niedziela: 5 zł (uczniowie i seniorzy – wstęp bezpłatny)

Instytut Kultury Miejskiej, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Sztuka Wyboru, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna – wstęp bezpłatny

Centrum Św. Jana: Koncert Mariusza Szczygła z zespołem ResFactum – 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Bilety do nabycia w NCK.
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.
Partnerzy: Miasto Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, Sztuka Wyboru, Legalna Kultura, Instytut Kultury Miejskiej, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Nadbałtyckie Centrum Kultury.
Patroni: Trojmiasto.pl, Wyborcza.pl Trojmiasto, Prestiż, Together, Cojestgrane24, Radio Tczew, Radio Eska.
Omówienie
image
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.
Przejdź szybką rejestrację lub autoryzację.

Nadchodzące wydarzenia @ Filharmonia Bałtycka:

Macedonia w Gdańsku
Filharmonia Bałtycka
Gra z historią - koncert symfoniczny
Filharmonia Bałtycka
Rytm - bijące serce muzyki - koncert edukacyjny
Filharmonia Bałtycka
Neptune Tango Marathon 2018
Filharmonia Bałtycka
Dzień Dziecka w Filharmonii
Filharmonia Bałtycka
Zalewski śpiewa Niemena / Gdańsk / 25.09.2018
Filharmonia Bałtycka
Spektakl "Ludzie inteligentni"
Filharmonia Bałtycka
Muzyka zespołu Metallica symfonicznie – Gdańsk,Filharmonia Bałt.
Filharmonia Bałtycka
Spektakl "Pozytywni"
Filharmonia Bałtycka
Nie tylko Strauss Gala
Filharmonia Bałtycka
Queen Symfonicznie w Trójmieście – Filharmonia Bałtycka 8.12.18
Filharmonia Bałtycka

Najbardziej oczekiwane wydarzenie w Gdańsku :

Szukam męża/żony lub partnera do picia
Gorzko Gorzko
Zostanę osiedlowym kierownikiem i dam złotóweczkę
Gorzko Gorzko
Open'er Festival 2018 - official
Gdynia
W 2018 nauczę się tańczyć salsę i wystąpie w Dirty Dancing 3 !
Havana Si - Taniec i Fitness
Kolorowe sny kiedy ja dotykam Ciebie!
Gorzko Gorzko
Uwiodę swojego Ryana Goslinga na weselu
Gorzko Gorzko
Pijemy Prosecco na plaży w Sopocie
Zatoka Sztuki
Hip Hop Festival 3Miasto
Arena Gdynia